Kviečiame visus registruotis, įsijungti ir dalyvauti ELIP iniciatyvose: Nėra atminties - nėra kultūros, Kapinės – Lietuvos paveldas, bičiulystė – šeima, mokyklų varžytuvės, LE skaitmeninimas.

Puslapis:LE01.djvu/278

Puslapis iš Lietuvių enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Šis puslapis nebuvo peržiūrėtas


didelėmis kaimenėmis, ir medžioja. Grenlandijoje ir š. Amerikoje laikosi kaimenėmis lengvai sumedžiojamas ašigalio jautis. Vandenyse ir pakraščiuose sugaunama banginių, ruonių, jūros liūtų ir kt. Eskimai gyvena Grenlandijoje, kai kuriose š. Amerikos salose ir Špicbergene. Sibiro š tyruose gyvena čiukčiai, į pietus nuo ju koriakai, jukagirai ir k. Gausingiausi Sibiro jakutai, nuo jų į vakarus ostiakai ir samojedai.

A. galima paskirstyti į tris sektorius: Europos, Azijos ir Amerikos. Europos pusėje didžiausios reikšmės turi Špicbergenas, tarp 740 ir 81° š. pi. ir 100 ir 350 r. lig. Jam, br» paties Špicbergeno, priklauso dar šiaurės Rytų žemė, Meškų sala, Karaliaus Karolio žemė ir Vilties sala. šias sritis pirmas 1598 aptiko W. Barents, bet jau daug seniau ten lankydavosi norvegų žvejai. 1607 buvo ten pasiųsta Hudsono ekspedicija, užtikusi Špicbergeno vandenyse

Autoriai arba redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius.

Lietuvių enciklopedijos leidykla, 1953–1985 m.

Internetinės versijos redaktoriai:
Asmeniniai įrankiai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai