Kviečiame visus registruotis, įsijungti ir dalyvauti ELIP iniciatyvose: Nėra atminties - nėra kultūros, Kapinės – Lietuvos paveldas, bičiulystė – šeima, mokyklų varžytuvės, LE skaitmeninimas.

Puslapis:LE02.djvu/298

Puslapis iš Lietuvių enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Šis puslapis nebuvo peržiūrėtas


niu būdu iš jos nustatoma atstumas tarp Šlienavos ir Rimkų. Pastaroji linija, būdama jau apie 27 km ilgio, tampa pagrindine trianguliacijos kraštine.

Kristalografijoje B. vad. galinė kristalo plokštuma.

Geologijoje B. sukietėjusi išsiliejusios srovės silikatinių masių pagrindo dalis.

Karo moksle žemyno B. plačia prasme reiškia vietoves, kuriose dar taikos metu renkama karui reikalinga medžiaginė atsarga. Siauresne prasme žemyno B. vartojama kuriai nors operacijai, frontui ar armijai ir reiškia eilę vietovių, kur yra sandėlių ar įmonių su veikiančiai kariuomenei reikalinga įv. medžiaga, maistu.

Jūrų B. reiškia vandens, technikines ar plaukiojimo įmones, reikalingas kare laivynui aprūpinti, laivams taisyti, laivų įguloms pasilsėti. Taikos metu jūrų B. dažnai virsta laivų statybos centrais, o karo metu saugo laivynus nuo netikėto užpuolimo. Jūrių B. dažnai yra gerai įrengti uostai, salos arba perkasai, pvz. Anglijoje Portsmouth, Vokietijoje Kiel, Prancūzijoje Brest, Viduržemio jūroje Maltos sala, Gibraltaras.

Bazelio išpažinimas (confessio) tarp 1532 ir 1534 Oswaldo Miconius’o sudarytas tikybos išpažinimas, Bazelio mieste priimtas ir paskelbtas kaip nepriklausomos tautinės

Kauno bazė

Autoriai arba redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius.

Lietuvių enciklopedijos leidykla, 1953–1985 m.

Internetinės versijos redaktoriai:
Asmeniniai įrankiai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai