Kviečiame visus registruotis, įsijungti ir dalyvauti ELIP iniciatyvose: Nėra atminties - nėra kultūros, Kapinės – Lietuvos paveldas, bičiulystė – šeima, mokyklų varžytuvės, LE skaitmeninimas.

Puslapis:LE03.djvu/409

Puslapis iš Lietuvių enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Šis puslapis nebuvo peržiūrėtas


joje, ir š. ir r. Europoje. Archeologai spėja, kad ta kultūra esanti atėjusi iš žiemryčių ar iš pietryčių. C. kultūros dirbinių daugiausia rasta žiemv. Lenkijoj. Ten šiai kultūrai skiriami ir elnio rago kapliai.

C. kultūrai giminingų titnaginių dirbinių surasta ir Lietuvos mezolitinėse bei ankstyvojo neolito stovyklose palei Kauną (Drą-seikiai, Eiguliai) ir Merkio pakrantėse (Jo-nionys, Pamerkinė, Merkinė, Maksimonys). Lietuvoje randami C. kultūrai giminiški dirbiniai, greičiausiai, neturi tiesioginių ryšių su C. kultūra, būdami 'išsivystę iš vietinių stambiųjų titnaginių dirbinių.

Ph. Salmon, G. d’Ault, L. Cajntan Le Campignien - Revue d’Anthropologie VIII 1898; F. Birkmr

Steinzeitliche Funde in Litauen 1923; W. Antcne-ivicz Czasy przedhistoryczne i wezesnodziejowie zie-mi wilenskiej 1930; J. Puzinas Poledinio Lietuvos gyventojo kultūra — N. Romuva 1935 N. 12—13; Ii. JublonskyU’i Mezolit Litvy 1952.

Campylium Amblystegiaceae šeimos samanų gentis. Auga žaliomis, gelsvomis arba rusvomis vejomis. Lig 25 rūšių. Lietuvoje auga: C. hyspidulum (Brid), Mitt.,

C. Helodes (Spr.) Broth., C. chrysophyllum (Brid.) Bryhn., C. protensum Brid. Broth.,

C. stellatum (Sehreb) Lang et C. Jens.

Campinas Brazilijos miestas į žiemv. nuo Sao Paulo 148.000 gyv. (1952). XIX a. buvo kavos plantacijų centras. Įkurtas 1797. žemės ūkio institutas, cukraus, audinių ir kt. pramonė. Gyvena šimtas lietuvių.

Camping (nuo lot. campus — laukas) populiarus atostogų ir savaitgalių poilsio būdas, keliaujant ar stovyklaujant gamtoje. Maistas gaminamas ugniakure ar lauže, nakvojama lauke ar palapinėse. C. tikslas grįžti prie gamtos iš miesčioniško lepumo, gaivinti sveikatą, pažinti gamtą ir saugoti jos grožį. Lietuvoje C. platino mokyklinis jaunimas, skatinamas krašto ir žmonių pažinti; ypač skautai, rengdami iškylas, stovyklas ir keliones baidarėmis. Paplitęs iš Amerikos, ten C. išsigimsta dėl jo industrializacijos: įrengtos viešos stovyklavietės (camping grounds) su visais patogumais — elektra, dujomis, telefonais, kanalizacija, samdytaisiais valytojais, daromos ištaigin-

Autoriai arba redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius.

Lietuvių enciklopedijos leidykla, 1953–1985 m.

Internetinės versijos redaktoriai:


Autorius
  • Arūnas Pabedinskas – autorius ir redaktorius – 100% (+2196-2=2194 wiki spaudos ženklai).
Asmeniniai įrankiai
Veiksmai
Naršymas
Įrankiai